Kremy pod oczy – dlaczego warto je stosować?

Redakcja

6 stycznia, 2024
Nasze oczy oraz skóra jest narażona na zmęczenie oraz na to, że będziemy szybciej się starzeć. Na szczęście producenci kosmetyków starają się robić wszystko, aby oferować nam produkty, które zapewnią nam piękniejszy wygląd. Kremy pod oczy są dziś obowiązkiem nie tylko każdej kobiety, ale również i mężczyzn. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak jest. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Jak dobrać krem pod oczy?

W pierwszej kolejności zanim kupimy krem pod oczy, trzeba zaznaczyć, że należy dbać o siebie. Powinno być to odpowiednie nawodnienie, ćwiczenia, ale i przede wszystkim regeneracja w postaci snu. Kremy pod oczy powinny być nawilżające, a zarazem regenerujące skórę pod oczami. Każde zmęczenie będzie od razu widoczne na twarzy, a nie można zapomnieć o tym, że skóra jest delikatna na podrażnienia i pęknięcia. Jest cienka, co sprawia, że tak naprawdę niewiele trzeba, aby się zniszczyła. Kremy pod oczy muszą być wcierane w sposób delikatny, bez zbytniego tarcia naszej skóry.
ekoszycha twarz pielegnacja skory pod oczami

Co powinien zawierać dobry krem pod oczy?

Oczywistością jest to, że dobry krem pod oczy musi zawierać substancje odmładzające naszą skórę, które sprawią, że będziemy się czuć lepiej, ale i również wyglądać. Muszą być to naturalne składniki, więc należy unikać substancji pochodzenia sztucznego, które nie do końca mogą być dla nas korzystne. Przykładem substancji, która działa kojąco na skórę jest śluz ślimaka wpływający na nawilżenie skóry. Istotne jest to, kto jest odbiorcą danego kremu, bo produkty dla młodych kobiet niekoniecznie sprawdzą się dla starszych pań. Dla przykładu, w przeciwzmarszczkowych kremach powinien znajdować się retinol, ale i również przeciwutleniacze w postaci witaminy C. Warto zatem dokładnie czytać skład, aby wybrać jak najlepszy produkt.

Polecane: