Mydła w kostce - czy warto je stosować?

mydła w kostce

Mydło w kostce na przestrzeni lat stopniowo straciło swoją popularność na rzecz mydła w płynie. Płynna konsystencja najchętniej używana jest w miejscach publicznych, gdzie higiena i ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii, są niezwykle istotne. Wbrew powszechnemu przekonaniu kostki mydlane mają wiele zalet, o których kilka słów poniżej.

Czym różni się mydło w płynie od mydła w kostce?

Mydła w kostce od tych płynnych różnią się przede wszystkim konsystencją i sposobem dozowania. Mydła w kostce umieszcza się w mydelniczkach, a ich dozowanie opiera się na potarciu o zwilżone dłonie. Mydła w płynie można przechowywać w oryginalnych plastikowych pojemnikach dozujących, wielorazowych dozownikach (ceramicznych, metalowych, porcelanowych, plastikowych) lub specjalnych puszkach dozujących.
Według obserwacji specjalistów mydła w płynie są bardziej higieniczne i stwarzają mniejsze ryzyko przenoszenia zarazków.

Mydła w kostce - jakie mają składniki?

W kosmetyce oraz pielęgnacji i higienie dłoni dostępne są przede wszystkim mydła w kostce sodowe i potasowe. To właśnie one z łatwością rozpuszczają się w wodzie, a ich skład sprawia, że ten rodzaj mydeł przybiera formę twardych kostek. Do wytworzenia mydeł w kostce stosuje się również różnego rodzaju aromaty, zapachy, środki myjące, nawilżające i pielęgnacyjne. 

ekoszycha cialo ekologiczne mydlo w kostce

Mydła w kostce - zalety i wady

Mydła w kostce mają wiele zalet. Przede wszystkim ich skład jest o wiele bardziej skoncentrowany niż mydeł w płynie, co daje lepszy efekt czyszczący. Dodatkowo mają więcej właściwości nawilżających i pielęgnacyjnych. Zakup mydła w kostce ogranicza również ilość odpadów związanych z wyrzucaniem opakowania po nim. Kostka mydła wystarcza na długi czas.

Wady mydła w kostce:

Mydła w kostce ze względu na swoje właściwości warto stosować przede wszystkim w łazienkach prywatnych w celu skutecznej i pielęgnacji i czyszczenia dłoni.

Ostatnie wpisy do artykułu

Tonik do twarzy – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Toniki do twarzy to nieodłączny element pielęgnacji każdej kobiety. Wybór właściwego toniku jest bardzo ważny,

Więcej

Orientana BIO Henna Karmelowy Brąz - Naturalna farba do włosów półdługich i krótkich

Orientana BIO Henna - ten produkt to naturalna roślinna farba do włosów krótkich i średniodługich. Produkt dzi

Więcej

Orientana BIO Henna Karmelowy Brąz - Naturalna farba do włosów długich

Aby uzyskać najbardziej naturalną fryzurę, nie ma lepszego sposobu na dodanie koloru do włosów niż za pomocą H

Więcej

Your Natural Side - producent polskich kosmetyków naturalnych

Your Natural Side to polska marka kosmetyków naturalnych. Ich misją jest oferowanie wysokiej jakości, w 100% n

Więcej