Ekologiczne pieluchy – wybór przyjazny dla środowiska

Redakcja

3 stycznia, 2024
Ekologiczne pieluchy to produkt mający spory wpływ na środowisko naturalne. Ich wykorzystania pozwala na redukcje śmieci związanych ze stosowaniem ich tradycyjnych odpowiedników. Podpowiadamy, dlaczego warto stawiać na ekologiczne pieluchy.

Ekologiczne pieluchy – dlaczego warto je stosować?

Istnieje szereg powodów dla których warto stosować ekologiczne pieluchy. Najoczywistszym z nich jest dbałość o otaczający nas świat. Tego typu produkty są biodegradowalne, a co za tym idzie nie zanieczyszczają środowiska. Ponadto tego typu pieluszki są przyjemne i miękkie w dotyku, dzięki czemu dzieci czują się w nich komfortowo. Cechują się bardzo dobrą wchłanialnością wilgoci, co minimalizuje ryzyko odparzenia skóry malucha. Są to produkty wielorazowego użytku, co ma istotny wpływ na domowy budżet.

Jakie są rodzaje ekologicznych pieluch?

W przypadku wielorazowych pieluch ekologicznych wybór jest dość szeroki, a najczęściej stosowane modele to:
  • All in One (AIO) – pieluszka z wszytą kieszonką nie wymagająca żadnego wpinania i wkładania.
  • pieluszka formowana – zapinana na rzepy, przypomina klasyczne pampersy.
  • pieluszka SIO – posiada wpięty otulacz.
  • pieluszka wielorazowa z kieszonką – zapewnia lepsze wchłanianie wilgoci.
ekoszycha eko produkty pieluchy przyjazne srodowisku

Jak dbać o ekologiczne pieluchy?

Niezależnie od rodzaju pieluch ekologicznych istnieje kilka zasad dotyczących ich odpowiedniej pielęgnacji. Nie powinny być prane w temperaturze przekraczającej 60°C. Do ich czyszczenia nie można używać wybielaczy i środków zmiękczających. Warto pamiętać, że pieluszki ekologiczne osiągają maksymalną chłonność dopiero po kilku praniach.

Polecane: