Naturalne olejki do twarzy

Naturalne oleje roślinne są cennym środkiem w codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór jednego z nich, warto dowiedzieć się jakie są metody ich pozyskania oraz do jakiej skóry powinny być stosowane.

Oleje roślinne znane są od dawna ze swoich właściwości odżywczych i regeneracyjnych. Pomagają w nawilżeniu suchej skóry, pobudzają procesy regeneracyjne naskórka oraz uelastyczniają tkankę. Nie każdy olej będzie jednak odpowiedni dla każdej cery. Szczególnie jest to istotne w przypadku osób z nadwrażliwą skórą, podatną na podrażnienia oraz ze skłonnościami do trądziku.

Oleje rafinowane

Oleje rafinowane są olejami, które zostały poddane procesowi rafinacji. Zabieg ten ma na celu oczyszczenie oleju z substancji niekorzystnych oraz pozbawia go wysokiego stężenia substancji odżywczych. Rafinacji dokonuje się pod wpływem wysokiej temperatury oraz za pomocą środków chemicznych (np. heksanem). Ten typ olejów zaleca się właśnie dla osób z wrażliwą skórą. Ze względu na brak substancji drażniących oraz niższe stężenie czynników odżywczych działa łagodniej na skórę niż olej nierafinowany. Osoby mające problemy z reakcją alergiczną oraz częstymi podrażnieniami skóry powinny wybrać ten typ oleju do codziennej pielęgnacji.

Oleje nierafinowane

Oleje nierafinowane nie zostały poddane procesowi rafinacji, przez co zachowują swoje naturalne właściwości odżywcze i zapachowe. Stężenie substancji dobroczynnych dla naszej skóry i włosów jest w nich zdecydowanie wyższe. Oleje nierafinowane wyciskane są wyłącznie w prasach za pomocą tzw. zimnego tłoczenia. Nie podlegają obróbce cieplnej, jedynie są filtrowane z pozostałości roślinnych. Jakościowo są lepsze niż oleje rafinowane, jednak mogą powodować podrażnienia skóry u osób z delikatną cerą. Ich cena również jest wyższa, m.in. ze względu na trudniejszy proces pozyskania.

Szeroki wybór olejków naturalnych dla każdego typu cery dostępny jest naszej stronie https://ekoszycha.pl