• Kategorie
  • Szukaj
  • Woskowijki i woreczki

Woskowijki to świetny sposób na przechowywanie żywności stosowany zamiast folii i plastiku. Pełnią rolę naturalnych woreczków, wykonanych ręcznie z tkaniny bawełnianej, w skład której wchodzą oczyszczony wosk pszczeli, żywica drzewna i zimnotłoczony olej jojoba. Dzięki takiemu wykonaniu woskowijki są produktem w pełni ekologicznym, zaliczanym do grona sztandarowych rozwiązań zero waste. Można je łatwo oczyścić pod bieżącą wodą, dzięki czemu służą przez długi czas do wielokrotnego użytku.

Do czego można używać woskowijek? Praktycznie do każdego rodzaju żywności. Zarówno pieczywo, kanapki, przekąski, nabiał, owoce czy warzywa zachowają swoją świeżość na dłużej. Przygotowana w misce sałatka, sos czy potrawa również może zostać zawinięta woskowijką, poprzez co utrzyma swoją świeżość schowana w lodówce przez długi czas. W celu szczelnego zapakowania wystarczy ciepło naszych dłoni. Po chwili wokowijka przyjmuje pożądany przez nas kształt, ściśle przylegając do każdej powierzchni. Do wyboru są różne rozmiary, począwszy od woskowijek przeznaczonych do zapakowania jednej kanapki, kończywszy na dużych pozwalających na zabezpieczenie sporej miski czy pojemnika.

Producentem woskowijek jest BeePack, polska firma słynąca z ekologicznych rozwiązań takich jak woskowijki i woreczki na żywność. Oferujemy również produkty amerykańskiej firmy Bee’s Wrap, której rozwiązania docenili konsumenci z całego świata. Materiały i sposób wykonania u obu producentów jest podobny. Obie firmy posiadają również certyfikaty świadczące o jakości wykonanych produktów i odpowiednim poziomie bezpieczeństwa – GOTS oraz Oeko-Tex Standard 100.