Kremy pod oczy - dlaczego warto je stosować?

kremy pod oczy

Nasze oczy oraz skóra jest narażona na zmęczenie oraz na to, że będziemy szybciej się starzeć. Na szczęście producenci kosmetyków starają się robić wszystko, aby oferować nam produkty, które zapewnią nam piękniejszy wygląd. Kremy pod oczy są dziś obowiązkiem nie tylko każdej kobiety, ale również i mężczyzn. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak jest. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Jak dobrać krem pod oczy?

W pierwszej kolejności zanim kupimy krem pod oczy, trzeba zaznaczyć, że należy dbać o siebie. Powinno być to odpowiednie nawodnienie, ćwiczenia, ale i przede wszystkim regeneracja w postaci snu. Kremy pod oczy powinny być nawilżające, a zarazem regenerujące skórę pod oczami. Każde zmęczenie będzie od razu widoczne na twarzy, a nie można zapomnieć o tym, że skóra jest delikatna na podrażnienia i pęknięcia. Jest cienka, co sprawia, że tak naprawdę niewiele trzeba, aby się zniszczyła. Kremy pod oczy muszą być wcierane w sposób delikatny, bez zbytniego tarcia naszej skóry.

ekoszycha twarz pielegnacja skory pod oczami

Co powinien zawierać dobry krem pod oczy?

Oczywistością jest to, że dobry krem pod oczy musi zawierać substancje odmładzające naszą skórę, które sprawią, że będziemy się czuć lepiej, ale i również wyglądać. Muszą być to naturalne składniki, więc należy unikać substancji pochodzenia sztucznego, które nie do końca mogą być dla nas korzystne. Przykładem substancji, która działa kojąco na skórę jest śluz ślimaka wpływający na nawilżenie skóry. Istotne jest to, kto jest odbiorcą danego kremu, bo produkty dla młodych kobiet niekoniecznie sprawdzą się dla starszych pań. Dla przykładu, w przeciwzmarszczkowych kremach powinien znajdować się retinol, ale i również przeciwutleniacze w postaci witaminy C. Warto zatem dokładnie czytać skład, aby wybrać jak najlepszy produkt.

Ostatnie wpisy do artykułu

Tonik do twarzy – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Toniki do twarzy to nieodłączny element pielęgnacji każdej kobiety. Wybór właściwego toniku jest bardzo ważny,

Więcej

Orientana BIO Henna Karmelowy Brąz - Naturalna farba do włosów półdługich i krótkich

Orientana BIO Henna - ten produkt to naturalna roślinna farba do włosów krótkich i średniodługich. Produkt dzi

Więcej

Orientana BIO Henna Karmelowy Brąz - Naturalna farba do włosów długich

Aby uzyskać najbardziej naturalną fryzurę, nie ma lepszego sposobu na dodanie koloru do włosów niż za pomocą H

Więcej

Your Natural Side - producent polskich kosmetyków naturalnych

Your Natural Side to polska marka kosmetyków naturalnych. Ich misją jest oferowanie wysokiej jakości, w 100% n

Więcej